מורה נהיגה לרכב פרטי צריך להיות קודם כל מוסמך מטעם משרד התחבורה, לאחר מכן יש לוודא שהוא יודע ללמד על סוג הרכב שאתם רוצים ללמוד (ידני או אוטומטי), ומכל הבחינות יש יתרון חזק מאוד לשנות הניסיון של המורה, וכמובן שיקול המחיר. יש מורה נהיגה ברחובות שמתאים ב-100% לכל הפרמטרים הנ"ל וישמח ללמד אתכם, הוא בעל יחס אנושי וחביב ויש לו הרבה ממליצים. ועוד משהו אחד: בנות? אם יותר נעים לכן חפשו מורה אישה, יש הרבה בשוק…

איך בוחרים קורס תיאוריה

לפני שמתחילים לימוד נהיגה או תוך כדי ההתחלה יש צורך לעבור מבחני תיאוריה, אפשר לעבור את זה לבד (לא צריך להיות אוטודידקט מטורף בשביל זה…), אפשר גם להיעזר עם מורה נהיגה ברחובות, ויש המעדיפים לעבור קורס מקדים להכנה לתיאוריה, אורך של כל שיעור בקורס כזה הוא שעה, עלות קורס זה נעה בין 70 ל-200 ₪, ויש גם קורסים אינטרנטיים מוצלחים רבים שאפשר להיעזר בהם. לאחר הכנה לתיאוריה משלמים אגרה (של כ-60 ₪) ועושים מבחן תיאוריה במשרד הרישוי, המבחן הוא על המחשב והוא מכיל רק שאלות רבות בחירה (מבחן אמריקאי). לאחר מכן נרשמים אצל מורה נהיגה ברחובות לשם לימוד מעשי הנמשך מינימום על פני 28 שיעורים (אפשר לצרף שני שיעורים לשיעור אחד כפול), וכשמוכנים ניגשים לטסט ראשון (בתקווה שיהיה גם אחרון…). לפני שניגשים לטסט צריכים לשלם אגרה של כ-140 ₪.

סיכום השלבים עד לקבלת רישיון נהיגה

 1. בדיקת ראייה וקבלת טופס ירוק.
 2. אישור מרופא המשפחה על בריאות תקינה.
 3. הצלחה במבחן תיאוריה.
 4. שיעורי נהיגה מעשיים.
 5. הגשה לטסט.

על מה נבחנים בתיאוריה?

בתיאוריה נבחנים על ידיעת צורת הנהיגה, על ידיעת חוקי התנועה, על הכרת תמרורים ועוד. לפני המבחן תוכלו לחפש באינטרנט דוגמאות למבחן תיאוריה. כמה שתפתרו יותר תהיו יותר מוכנים למבחן. המבחן הוא מבחן רב ברירתי (כלומר מבחן אמריקאי) הנעשה על המחשב והפתרונות מתקבלים באופן מידי בסיום המבחן. לא מדובר במבחן קשה למי ששולט מעט בחומר.

אוהד קייסי – מורה נהיגה ברחובות }} 050-741-5555

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותכם…

  תהליך לימוד נהיגה בישראל

  0
  תהליך לימוד נהיגה בישראל מתחיל בבדיקת ראיה (טופס ירוק) המעידה כי הנבדק כשיר ללמוד נהיגה וכי אין לו בעיית ראייה…
  תפריט
  נגישות